ბორანს გააჩნია ოთხი ერთეული მცურავი სატრანსპორტო საშუალება. ესენია:
ბორანი არის თბილისისთვის ტრადიციული მცურავი სატრანსპორტო საშუალება. ბორანზე ეტევა მაქსიმუმ 50 მგზავრი. ერთი მგზავრის გასეირნების ღირებულებაა 35 ლარი. ბორანით ვასრულებთ რეგულარულ და პრივატულ რეისებს.
• რეგულარული რეისები სრულდება ყოველი წლის ივლისსა და აგვისტოს თვეებში. ასეთი რეისების ცურვის ხანგრძლივობაა 50 წუთი. რეგულარული რეისები სრულდება ყოველდღე 12, 14, 16, 18 და 20 საათზე.
• პრივატულია რეისი რომელიც სრულდება დამკვეთის მიერ მოთხოვნილ დროს და არ ემთხვევა რეგულარულ რეისების შესრულების დროს. პრივატული რეისები არის ორი სახის, ესენია დახურული და დახურვის გარეშე. დახურული პრივატული რეისების დროს არ ხდება უცხო მგზავრების დამატება ბორანზე, ბორანით მთლიანად სარგებლობს კონკრეტული ჯგუფი. პრივატული რეისები დახურვის გარეშე ნიშნავს იმას რომ, ბორანის ადმინისტრაცია იტოვებს უცხო მგზავრების დამატების უფლებას კონკრეტულ ჯგუფში შემავალი მგზავრების გარდა.
• პრივატული რეისები სრულდება სხვადასხვა დროს დამკვეთთან შეთანხმებით. ცურვის ხანგრძლივობის და ფასის განსაზღვრაც ხდება დამკვეთთან შეთანხმებით, ინდივიდუალურად.
კატამარანი
კატამარანი არის მცირე ზომის მცურავი სატრანსპორტო საშუალება. კატამარანზე არის 13 ადგილი. ერთი მგზავრის გასეირნების ღირებულებაა 30 ლარი. ცურვის ხანგრძლივობაა 30 წუთი.
• კატამარანი გასეირნება შესაძლებელია ყოველდღე 10-დან საღამოს 24 საათამდე. კატამარანზე არ გვაქვს რეგულარული რეისები, ვინაიდან ყოველ 10-15 წუთში სრულდება რეისები.
• კატამარანით შესაძლებელია შესრულდეს პრივატული რეისები ინდივიდუალურად დამკვეთის მოთხოვნის შესაბამისად.

Fares, rules and types of ride applicable to the Borani
Borani is a traditional floating means of transport for Tbilisi. The Borani can accommodate a maximum of 50 passengers. The cost of a ride for one passenger is 35 GEL. We carry out regular and private Rides by Borani.
-
- A private ride is a ride that is completed at the time requested by the customer and does not coincide with the time of regular ride. Private ride are of two types, closed and non-closed. During closed private ride, foreign passengers are not added to the Borani, the Borani is completely used by a specific group. Private ride without closing means that the Borani administration reserves the right to add foreign passengers in addition to the passengers in the specific group.
- Private rides are completed at different times by agreement with the customer. The duration and price of the swim are determined by agreement with the customer, individually.
Catamarani
A catamaran is a small floating vehicle. There are 13 seats on the catamaran. The cost of a ride for one passenger is 30 GEL. The duration of swimming is 30 minutes.
- Catamaran rides are available every day from 10:00 to 24:00. We do not have regular rides on the catamaran, as rides are completed every 10-15 minutes.
- With the catamaran, private rides can be performed individually according to the customer’s request.